Výchova

Základ jak pro sportovce tak i pro mazlíka


Na pravidelné lekce výchovy docházejí jak (doočkovaná) štěňátka, pejsci v pubertě tak i pejsci u kterých byla výchova v začátcích podceněna. 

Co se u nás naučíte?

Naučíte se jak se psem komunikovat kdy a jak chválit a odměňovat či upozorňovat na chyby.  Pejsci se naučí chůzi na prověšeném vodítku, sednout si a lehnout na povel, dlouhodobé odložení, základy aportování, překonání překážek vhodných pro daného psa                 a nejdůležitější činnost - přivolání. 

Co u nás určitě nenajdete? 

Volný a nekoordinovaný pohyb více psů najednou ( psí školky). Odmítnutí kvůli plemenu či problémovému chování psa.  Bezmyšlenkové používání výcvikových pomůcek. Neindividuální přístup jak k psovi tak i k psovodovi. 


Výchova psa neodmyslitelně patří k soužití se psem. Provází nás od jeho přivezení domů až do pozdního stáří.  Absence výchovy u psa nemusí být trápení jen pro nás ale i pro psa.  

Pes jako smečkové zvíře vyžaduje řád a jistotu ve svém postavení v rodině.  V případě, že tomu tak není, je pes neustále vystavován stresu z nejistoty, což je pro něj frustrující a může být důvodem různého problémového chování. 

Alfou a omegou výchovy (a nejen výchovy) je důslednost. Jen silný a vyvážený jedinec má právo na nejvyšší místo v rodině (ve smečce). Nedůsledný jedinec obvykle tyto povahové rysy postrádá. Proč by tedy psi (ať čivava či bernardýn) měli poslouchat někoho, kdo na to očividně nemá? 
práce-se-psy.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!